لوگو-ققنوس-ترخیص

راهنمای کامل مراحل واردات و ترخیص لیفتراک از گمرک

واردات و ترخیص لیفتراک

تاجران روزانه کالاهای زیادی را بر اساس نیاز کشور لیست کالاهای مجاز با طی کردن روند قانونی واردات و ترخیص کالا به کشور وارد می کنند، اما مسئله مهمی که باید به آن توجه شود این است که تاجران باید با روند واردات و ترخیص هر گونه کالایی از گمرک آشنایی داشته و به طور کامل بر آن مسلط باشند تا بتوانند سود مورد نظر خود را از فروش آن کالای وارداتی در بازار مصرف به دست آورند؛ از این رو ما در این مقاله قصد داریم به آموزش روند واردات و ترخیص لیفتراک از گمرک بپردازیم. افراد تازه وارد در حرفه تجارت بین المللی می توانند با مطالعه این مقاله با روند واردات و ترخیص لیفتراک مستعمل آشنا شوند و همچنین تاجرانی که در این زمینه فعالیت می کنند می توانند روند ترخیص لیفتراک از گمرک را به ترخیص کاران حرفه ای و مجرب ما در گروه ققنوس ترخیص واگذار نمایند.

لیفتراک چیست؟

قبل از این که به آموزش نحوه واردات و ترخیص لیفتراک بپردازیم، قصد داریم در این قسمت برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با این دستگاه به ارائه تعریفی در رابطه با آن و کاربردهایی که دارد توضیحات لازم را ارائه دهیم. لیفتراک از جمله ماشین های سنگینی است که با توجه به کاربردی که دارد می توان از آن در قسمت های مختلفی از صنعت استفاده نمود. دستگاه لیفتراک ماشینی است که در جهت حمل و نقل و جابه جایی بار درون کارخانه ها و کارگاه های تولید از این نوع ماشین ها استفاده می کنند. این نوع ماشین های سنگین از قسمت های مختلفی تهیه شده است که از جمله آن ها می توان به دو شاخک در جلوی ماشین، یک دکل عمودی، وزنه ای در پشت ماشین و.. اشاره کرد.

ماشین لیفتراک به گونه ای طراحی شده است که دو شاخک موجود در جلوی این ماشین با حرکت بر روی دکل عمودی موجود در این دستگاه به بالا و پایین کردن بارها و سپس جابه جا کردن آن از نقطه ای به نقطه دیگر در کارگاه ها و انبار های می پردازند. از این رو با توجه به کاربردی که این ماشین سنگین دارد واردات و ترخیص لیفتراک مستعمل سود خوبی برای تاجران به همراه دارد. تاجرانی که اقدام به واردات این نوع ماشین ها می کنند، می توانند روند ترخیص لیفتراک از گمرک را به تیم ترخیص کار ما در گروه ققنوس ترخیص واگذار نمایند.

راهنمای کامل مراحل واردات و ترخیص لیفتراک از گمرک
ترخیص لیفتراک از گمرک

نحوه واردات و ترخیص لیفتراک از گمرک

تاجرانی که قصد دارند اقدام به واردات و ترخیص لیفتراک از گمرک نمایند، باید برای وارد کردن این دستگاه ها از کشور مبداء به کشور مقصد مراحلی را طی کنند تا سپس به مرحله نهایی ترخیص لیفتراک از گمرک برسند. از جمله مراحلی که باید برای واردات و ترخیص لیفتراک مستعمل طی شود می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تاجران در مرحله اول باید برای تهیه کارت بازرگانی با مراجعه به یکی از شعب اتاق بازرگانی اقدام به دریافت این کارت نمایند. کارت بازرگانی نه تنها در مرحله واردات بلکه در هنگام ترخیص لیفتراک از گمرک نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
 • مرحله بعدی انتخاب کشوری است که قصد واردات و ترخیص لیفتراک از آن را دارند.
 • تاجران باید اطلاعات خود در زمینه واردات و ترخیص لیفتراک مستعمل را به روز رسانی نمایند و از قوانین واردات و صادرات این کالا در هر دو کشور مطلع باشند.
 • مرحله بعدی برای واردات کالا، انتخاب یک فروشنده معتبر و یا یک کمپانی معروف می باشد.
 • تاجران باید با فرد فروشنده مذاکره نمایند و در صورت داشتن توافق به امضای قرار داد بپردازند.
 • در مرحله بعد تاجر در صورتی که شناخت و اطمینانی به کمپانی فروش لیفتراک و فرد فروشنده نداشته باشد، می تواند از شرکت بازرسی کالا برای چک کردن این ماشین ها کمک بگیرد.
 • تاجران باید برای جابه جایی لیفتراک های خریداری شده از کشور مبداء به کشور مقصد با یک شرکت حمل و نقل بین المللی معتبر قرار داد ببندد و بهترین روش حمل و نقل بین المللی را با توجه به شرایط محموله تجاری خود انتخاب نماید.
 • پس از ورود لیفتراک های وارداتی به کشور آخرین مرحله از واردات این کالا که شامل ترخیص لیفتراک از گمرک می باشد آغاز خواهد شد.

آیا واردات لیفتراک ممنوع است؟

تاجرانی که قصد دارند اقدام به واردات و ترخیص لیفتراک نمایند، باید به این نکته توجه کنند که ورود بعضی از کالاهای تجاری به کشور ممنوع می باشد و تاجران باید قبل از آغاز فعالیت تجاری خود در رابطه با لیست کالاهای وارداتی ممنوعه اطلاعات خود را بروز رسانی نمایند. در این راستا می توانند از مشاوره های بازرگانی و اطلاعات کارشناسان مجرب و حرفه ای ما در گروه ققنوس ترخیص در رابطه با این موضوع استفاده نمایند.

بر اساس آخرین اطلاعاتی که در رابطه با واردات و ترخیص لیفتراک مستعمل منتشر شده است، واردات و ترخیص لیفتراک از گمرک آزاد می باشد و تاجرانی که در این زمینه فعالیت می کنند دارای هیچ گونه محدودیتی در این زمینه نمی باشند و می توانند به واردات این نوع ماشین به داخل کشور اقدام نمایند.

لیست هزینه و تعرفه های واردات و ترخیص لیفتراک از گمرک

تاجرانی که اقدام به واردات و ترخیص لیفتراک از گمرک می نمایند باید برای این که بتوانند لیفتراک های وارداتی خود را بدون ایجاد هیچ گونه مشکلی به بازار فروش برسانند هزینه هایی را در هنگام ترخیص لیفتراک از گمرک به این ارگان و نیز شرکت ها و نهادهایی که خدماتی را در راستای واردات و ترخیص لیفتراک مستعمل به آن ها ارائه نموده اند، پرداخت نمایند. هزینه هایی که باید برای واردات و ترخیص لیفتراک به گمرک پرداخت شود بر اساس کد تعرفه گمرکی که برای این نوع ماشین در نظر گرفته شده است تعیین می شود. کد تعرفه گمرکی لیفتراک با توجه به نام شرکت سازنده، قدرت لیفتراک در حمل بار و .. متفاوت است و می توان کد مربوط به این کالا را در ردیف ۸۴۲۸ پیدا کرد.

از جمله هزینه هایی که باید در راستای واردات و ترخیص لیفتراک پرداخت شود می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • هزینه خرید این کالا از کمپانی فروشنده
 • عوارض و حقوق ورودی گمرک که بر اساس کد تعرفه گمرکی محاسبه می شود.
 • سود بازرگانی که تاجران باید به خاطر ورود این کالا به کشور پرداخت نمایند.
 • هزینه مربوط به حمل و نقل این کالا از کشور مبدأ به کشور مقصد که به شرکت حمل و نقل پرداخت شده است.
 • هزینه ای که برای بیمه کردن این محموله تجاری به شرک بیمه پرداخت شده است.
 • مبلغی که در راستای تخلیه و بارگیری این محموله در وسلیه حمل و نقل پرداخت شده است.
 • هزینه ثبت سفارش کالا
 • مبلغی که باید برای دریافت هر کدام از مجوزهای مورد نیاز برای  ترخیص این کالا پرداخت شود.
 • تسویه حساب با انبار
راهنمای کامل مراحل واردات و ترخیص لیفتراک از گمرک
واردات و ترخیص لیفتراک مستعمل

ترخیص لیفتراک از گمرک نیاز مند چه مدارکی می باشد؟

تاجرانی که اقدام به واردات و ترخیص لیفتراک می نمایند، برای این که بتوانند به ترخیص لیفتراک از گمرک به عنوان آخرین مرحله از واردات این نوع ماشین بپردازند، باید یک سری مدارک را تهیه کرده و به گمرک ارائه دهند. تاجران باید بعضی از مدارک مورد نیاز برای ترخیص این کالا را از همان ابتدای فرایند واردات و ترخیص لیفتراک مستعمل تهیه نمایند. از جمله مدارک مورد نیاز در روند ترخیص لیفتراک از گمرک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کارت بازرگانی
 • فاکتور و پیش فاکتور محموله لیفتراک
 • مجوز ثبت سفارش کالا
 • مجوزهای مورد نیاز برای ترخیص لیفتراک
 • مدارک مورد نیاز برای تخصیص ارز
 • برگ سبز گمرکی
 • قبض انبار
 • بارنامه مربوط به حمل و نقل این محموله تجاری از کشور مبدأ به کشور مقصد
 • بیمه نامه لیفتراک های وارداتی
 • گواهی مبداء
 • گواهی ترخیصیه
 • گواهی نامه بازرسی کالا
 • لیست عدل بندی

تعرفه های گمرکی واردات لیفتراک

بر اساس سیاست های اقتصادی دولت برای واردات هر کالایی یک کد تحت عنوان کد تعرفه گمرکی تعیین شده است که برای تعیین ارزش هر کالای وارداتی، حقوق ورودی، عوارض، سود بازرگانی و.. آن کالا از این کد استفاده می شود. این کدها که برای پیدا کردن و دسترسی به آن راه های مختلفی وجود دارد برای هر کدام از انواع لیفتراک های وارداتی متفاوت است و تمامی آن ها را در کتاب قوانین و مقررات واردات و صادرات کشور در بخش کدهای تعرفه گمرکی می توان در ردیف ۸۴۲۸ جستجو نمود.

جمع بندی

ما در گروه ققنوس ترخیص با این هدف که افراد تازه وارد و کم تجربه در امر تجارت بین المللی با روند  واردات و ترخیص لیفتراک به صورت کامل آشنا شوند اقدام به تهیه این مقاله نموده این و به آموزش در رابطه با مراحل واردات این کالا به کشور، ارائه اطلاعات در رابطه با هزینه هایی که باید برای واردات و ترخیص لیفتراک مستعمل پرداخت شود، معرفی مدارکی که باید برای ترخیص لیفتراک از گمرک تهیه شود، پرداخته ایم.

تاجرانی که اقدام به واردات و ترخیص لیفتراک می نمایند می توانند از خدمات ما در گروه ققنوس ترخیص که شامل مواردی چون ترخیص این ماشین با استفاده از ترخیص کاران حرفه ای و مجرب، برآورد هزینه های واردات و ترخیص این کالا، ارائه اطلاعات در رابطه با قوانین وضع شده برای واردات و ترخیص لیفتراک مستعمل و .. اشاره کرد.

لیفتراک چه نوع ماشینی است؟

لیفتراک از جمله ماشین های پر کاربرد در صنعت است و به گونه ای طراحی شده که با استفاده از آن به جابه جایی کالا در انبارها و کارگاه های تولیدی بدون نیاز به دخالت انسان پرداخته می شود.

چه مراحلی برای واردات لیفتراک باید طی شود؟

از جمله مراحلی که برای واردات لیفتراک باید طی شود می توان به مواردی چون تهیه کارت بازرگانی، انتخاب کشور محل فعالیت، انتخاب کمپانی معتبر، عقد قرارداد، انتخاب روش حمل و نقل و .. اشاره کرد.

چه هزینه هایی باید برای ترخیص لیفتراک از گمرک پرداخت شود؟

از جمله هزینه هایی که باید برای ترخیص لیفتراک از گمرک پرداخت شود می توان به مواردی چون حقوق و عوارض گمرکی، سود بازرگانی، هزینه حمل و نقل، هزینه بیمه، حق ثبت سفارش کالا، هزینه مجوزهای مورد نیاز، حق انبار و.. اشاره کرد.

چه مدارکی برای ترخیص کردن لیفتراک از گمرک باید تهیه شود؟

از جمله مدارک مورد نیاز برای ترخیص کردن لیفتراک از گمرک می توان به موارد ی چون کارت بازرگانی، مجوز ثبت سفارش کالا، لیست عدل بندی، فاکتور و پیش فاکتو، قبض انبار، بیمه نامه، بارنامه، برگ سبز گمرکی و … اشاره کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
nader moharrami

سلام
ممنون ، عالی بود توضیحات

نوشته های مرتبط

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x