لوگو-ققنوس-ترخیص

معرفی 10 شرکت برتر حمل و نقل هوایی

معرفی 10 شرکت برتر حمل و نقل

فهرست مطالب

معرفی 10 شرکت برتر حمل و نقل هوایی

مقدمه

اگر شما قصد جابه‌جایی کالایی را بصورت حمل بار هوایی دارید؛ ابتدا باید مدت زمان و میزان حجم بار را در نظر داشته باشید. حمل هوایی یکی از روش‌های جابه جایی بار می‌باشد که علاوه بر اینکه ایمنی بالایی را فراهم می‌کند؛ می‌توان بصورت سریع برای حمل محموله‌ی خود استفاده کرد.
اگر تاجری هستید که برای شروع تجارت با شرکای خارجی خود نیاز به ارسال نمونه کالاهای خود دارید و به هر شکلی نیاز به واردات کالا به صورت هوایی دارید؛ می‌توانید از حمل و نقل هوایی بهره ببرید. شرکت‌های فراوانی در این خصوص فعالت می‌کنند که در ادامه 10 شرکت برتر حمل و نقل هوایی و برترین شرکت را به شما معرفی خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید.

تعریف حمل و نقل هوایی

حمل بار هوایی در واقع یکی از روش‌های حمل و نقل بین المللی می‌باشد که برای انتقال محموله‌ به سراسر دنیا با استفاده از هواپیما، جت، هلیکوپتر، موشک و هواپیماهای بدون سرنشین صورت می‌گیرد. اگر قصد حمل و یا انتقال یک کالای ارزشمندی را دارید حمل و نقل هوایی می‌تواند یکی از روش‌های امن و سریع برای حمل آن‌ها باشد.

اگر هنگام بار هوایی مشکل مفقود یا گم شدن کالا بوجود بیاید؛ شرکت‌های هواپیمایی جبران خسارت‌هایی را بر اساس کالا در نظر می‌گیرد. هزینه حمل بار هوایی بر اساس میزان حجم، وزن و مسیری که باید طی شود، محاسبه می‌شود.

مقایسه حمل و نقل هوایی با حمل و نقل زمینی

یکی از بهترین مزیت حمل بار هوایی سریع بودن آن است. هواپیماها می‌توانند کوتاه‌ترین مسیر دنبال کنند در صورتی که حمل و نقل‌های زمینی با توجه به شرایط و نوع وسیله متفاوت می‌باشد. در جدول زیر برخی از کمیت‌های حمل و نقل هوایی و زمینی با هم مقایسه کرده‌ایم:

معرفی 10 شرکت برتر حمل و نقل هوایی
کمیت‌هاحمل و نقل هواییحمل و نقل زمینی
مدت زمان تحویل بار:سریع ترین روش حمل و نقل است.حمل و نقل زمینی ممکن است به دلیل شرایط بد جاده‌ها، تصادفات و غیره سرعت محدودی داشته باشد.
ظرفیت حمل:ظرفیت حمل محدودی است.ظرفیت حمل محدودی دارد.
هزینه سرمایه گذاری ساخت:از راه های هوایی استفاده می‌شود و از این رو هزینه هنگفت ساخت هواپیما درگیر است. این هزینه‌ها در مقایسه با سایر روش‌های حمل و نقل بسیار زیاد است.مستلزم سرمایه گذاری محدودی از نظر ساخت جاده ها، وسایل نقلیه و نگهداری آنها است.
از نظر مسافت:مناسب برای مسافت‌های طولانی.برای مسافت کوتاه توصیه می‌شود.
هزینه‌:  هزینه حمل و نقل بسیار بالا است.هزینه‌های حمل و نقل به دلیل متغیر بودن قیمت سوخت ثابت نیست ولی قیمت کمتری نسبت به بار هوایی دارد.
خدمات درب منزل:  خدمات درب به منزل را ارائه نمی‌دهد.خدمات درب به منزل را ارائه می‌دهد.
وسایل حمل و نقل:  از هواپیما، هلیکوپتر، جت و غیره استفاده می‌کند.از کامیون، اتوبوس، قطار جرثقیل و… استفاده می‌کند.
به صرفه بودن:  برای حمل و نقل کالاهای سبک وزن، فاسد شدنی و با ارزش به هر نقطه از جهان مناسب است.برای حمل و نقل کالا در مقادیر نسبتاً کمتر برای مسافت کوتاه مناسب است.
ایمنی بار:  کالاها به دلیل بسته‌بندی ویژه ایمن هستند.ایمنی محدودی برای کالاها از آفتاب، باران، باد و غیره فراهم می کند.
حوادث:  احتمال تصادف به دلیل تعمیر و نگهداری و خلبانان متخصص کمتر است.احتمال تصادفات بیشتر به دلیل شرایط نامناسب جاده و سهل انگاری رانندگان است
مالکیت:  مالکیت آن هم در اختیار بخش خصوصی و هم بخش دولتی است.مالکیت در دست افراد خصوصی و همچنین دولت است.

مقایسه حمل و نقل هوایی با حمل و نقل دریایی

در جدول زیر توضیح خواهیم داد که چگونه هر یک از جنبه‌های فوق بین حمل و نقل دریایی و هوایی چه تفاوتی وجود دارد.

معرفی 10 شرکت برتر حمل و نقل هوایی
ویژگیحمل و نقل هواییحمل و نقل دریایی
مسافتمناسب برای مسافت‌های طولانیحمل و نقل دریایی برای محموله‌های نیاز به طی کردن مسافت‌های طولانی در اقیانوس های وسیع دارند مناسب می‌باشد.
هزینه حمل و نقلیک محموله هوایی پر هزینه‌‌تر از محموله‌های دریایی است و عمدتا به دلیل ظرفیت موجود در هواپیما، مصرف سوخت بالا هزینه‌های حمل را افزایش می‌دهد.حجم باری که یک کشتی می‌تواند متحمل شود، در مقایسه با بار هوایی هزینه حمل و نقل دریایی بسیار ارزان‌تر از هوایی است.
ایمنی بارایمنی بار پایین است. اگر محموله داخل کانتینر به درستی بسته بندی نشود، احتمال آسیب زیادی به محموله وجود دارد که حتی ممکن است منجر به آسیب های فاجعه بار از جمله آتش گرفتن کشتی‌ها، غرق شدن کشتی ها شود و یا دزدی دریایی به همراه داشته باشد.محموله هوایی خطر آسیب دیدن محموله به حداقل می‌رساند و به طور ایمن‌تری به مقصد مورد نظر خواهد رسید.  
مدت زمان حمل و نقلدر حمل و نقل دریایی ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد ولی به خاطر داشته باشید، همه محموله‌ها مدت زمان رسیدن آن به مقصد مهم نباشد.مدت زمان حمل و نقل سریع و زمان‌های ورود و خروج محموله به صورت برنامه‌ریزی‌شده صورت می‌گیرد.

تفاوت فریت و کارگو

در حمل و نقل هوایی به دو روش فریت بار و کارگو صورت می‌گیرد؛ که در ادامه به بررسی هر کدام می‌پردازیم:

فریت بار

اصطلاح فریت بار به طور کلی برای افرادی که قصد مهاجرت یا مسافرت به کشور دیگر را دارند؛ مورد استفاده قرار می‌گیرد تا بتوانند وسایل موردنیاز خود را به کشور مقصد ارسال کنند. به خاطر داشته باشید که فریت بار ماهیت تجاری ندارد و برای ارسال محموله‌های خصوصی انجام می‌شود.

برای انجام فریت بار، شرکتی را انتخاب کنید که دارای مجوز قانونی و مکان مشخص در فرودگاه داشته باشند. نحوه محاسبه قیمت فریت بار شامل هزینه های تشریفات گمرکی، حمل و نقل بار هوایی و هزینه فرودگاهی می‌باشد.

با توجه به اینکه شرکت‌های مختلفی در زمینه حمل و نقل هوایی فعایت دارند هر کدام از شرکت ها قیمت متفاوتی می‌دهند پیشنهاد می‌کنیم قبل از درخواست از آژانس‌های مختلف از قیمت‌ها استعلام بگیرید.

مزایای فریت بار

 • هزینه‌ی کمتری دارد
 • رسیدن کالا با برنامه‌ریزی مشخص

معایب فریت بار

 • بارهای با وزن و حجم بالا را نمی‌توان ارسال کرد
 • محدودیت در حمل برخی از کالاها وجود دارد

کارگو

اصطلاح کارگو (cargo) چیست؟


به طور کلی برای آن دسته از افرادی که بازرگان و تجار هستند و قصد دارند کالاها خود را به کشور دیگر حمل کنند از روش کارگو اسفاده می‌شود. معمولا این روش حمل بار هوایی ماهیت تجاری دارند و ارسال کالاها با استفاده از کشتی و هواپیما مخصوصی حمل می‌شوند.

مزایای کارگو

 • امکان حمل بارهای سنگین
 • ایمنی بالا
 • امکان صادر و وارد کردن کالا
 • صرفه جویی در زمان و هزینه

معایب کارگو

 • ایجاد نقص فنی
 • محدودیت در حمل برخی از کالاها وجود دارد

اگر شما باری با وزن و حجم بالایی داشته باشد بهتر است از کارگو استفاده کنید؛ زیرا حمل کالا با استفاده از  کشتی‌ها و هواپیماهای غول پیکری برای جابه‌جایی انجام می‌شود.

همانطور که اشاره کردیم فریت بار برای بارهای شخصی مثل: کتاب، لوازم منزل، لوازم شخصی و… مورد استفده قرار می‌گیرد در صورتی که کارگو برای حمل بارهای با حجم بالا انجام می‌شود که ماهیت تجاری به همراه دارد.

معرفی 10 شرکت حمل و نقل هوایی در ایران

1. گروه تجاری ققنوس

حمل بار هوایی یکی از خدماتی می‌باشد که توسط گروه تجاری ققنوس ترخیص به تاجران ایرانی ارائه می‌دهد. گروه تجاری ققنوس با بیشه از 9 سال سابقه یکی از شرکت‌های حمل و نقل بار هوایی در ایران است که همچنین خدمات بار هوایی به ایران را با کمترین هزینه در اختیار شما قرار می‌دهد.

خدمات حمل هوایی گروه تجاری ققنوس:

 • حمل بار هوایی از تمامی کشورها به ایران
 • حمل هوایی به دو روش اکسپرس و کارگو
 • ارائه سرویس حمل هوایی کالاها با وزن 10 الی 15000 کیلوگرم
 • ارائه خدمات در کمترین زمان بین 2 الی 4 روز کاری تمامی کشورها به ایران

2. کاراپست

شرکت کاراپست یکی از شرکت‌هایی است که در زمینه حمل و نقل هوایی فعالیت دارد. این شرکت با ارائه خدمات مختلف حمل هوایی محموله‌های با حجم بالا و سنگین در عرصه بین المللی آمادگی خود را اعلام کرده است.

خدمات حمل هوایی کاراپست

 • دریافت از درب محل فرستنده و تحویل به درب محل گیرنده
 • دریافت از درب محل فرستنده وتحویل در فرودگاه مقصد
 • دریافت از فرودگاه مبدا و تحویل درب به درب محل گیرنده
 • دریافت کالا از فرودگاه مبدا تا فرودگاه مقصد

3. TPG

شرکت تی پی جی یکی از شرکت‌های فعال در زمینه حمل و نقل هوایی است که خدمات حمل و نقل اکپسرس را به تاجران و بازرگانان ارائه می‌دهد.

خدمات شرکت تی پی جی:

 • امکان ارسال به تمامی نقاط کشور
 • بسته بندی محصولات طبق استانداردهای شرکت

4.PSP

شرکت پست بین المللی PSP، یکی از سرویس دهنده‌های حمل هوایی در ایران است و آماده خدمات رسانی به تمامی صادرکنندکان و واردکنندگان می‌باشد.

5. BRE

BRE یکی از شرکت‌های پست و حمل ونقل هوایی می‌باشد که به صورت اکسپرس و کارگو در این زمینه مشغول فعالیت است.

خدمات شرکت BRE:

 • حمل کالاهای خطرناک
 • ترخیص تجاری کالا
 • ترخیص یکروزه
 • خرید کالا
 • و…

6. PDE

شرکت PDE خدمات حمل و نقل هوایی خود را به صورت پست اکسپرس و حمل بار سنگین هوایی ارئه می‌دهد. این شرکت با داشتن امکاناتی از جمله پرواز اختصاصی به چین و دبی بسته های پستی را در کمترین زمان انجام می‌دهد.

7. تی ان تی

پست بین المللی تی ان تی از نمایندگان فعال در شهرهای مختلف ایران خدمات حمل و نقل بین المللی به مشتریان خود ارائه می‌دهد. سرویس حمل هوایی کارگو می‌توان یکی از مهم‌ترین خدمات این شرکت نام برد و خدمات دیگری که به صورت تخصصی ارئه می‌دهد حمل هوایی کالاهای خطرناک می‌باشد.

8. اریان آسمان

مجموعه خدمات بار آریان آسمان یکی از آژانس حمل بار هوایی در ایران است که عضو اتحادیه جهانی IATA و همچنین WWPC می‌باشد. دامنه‌ی کاری شرکت آریان آسمان در صنعت حمل و نقل بین المللی وسیع است و توانسته خدمات خود را با رعایت تمام استانداردهای جهانی ارائه دهد.

9. پادمیرا راه

شرکت خدمات بار هوایی پادمیرا راه از سال 1388 فعالیت خود را در خصوص حمل بار هوایی آغاز کرد و به طور مستمر خدمات فریت بار به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

خدمات باربری پادرا راه:

 • بسته‌بندی لوازم منزل
 • صادرات بار هوایی
 • واردات بار هوایی
 • فریت بار تجاری
 • فریت بار مسافربری و…

10. الیت آریا

شرکت الیت آریا جم یکی دیگر از مجموعه‌های حمل بار هوایی می‌باشد که با داشتن نماینده های گسترده در تمام جهان در کنار صاحبین کالا می‌باشد. این شرکت دارای مدارک رسمی IATA دارا می‌باشد. برخی خدماتی که این شرکت ارائه می‌دهد برای شما آورده‌ایم.

خدمات حمل هوایی الیت آریا

 • برداشت بار به صورت سریع
 • انجام فرایند گمرکی صادرات یا واردات کالا
 • صدور بارنامه
 • حمل کالاهای خطرناک
 • حمل کالاهای یخچالی

جمع بندی

اگر شما مسافری هستید که قصد مهاجرت یا خروج از کشور با لوازم شخصی و یا اثاثیه منزل خود دارید.
اگر هم شرکتی دارید که نمونه‌های تجاری خود را برای رقابت با بازارهای جهانی به کشورهای مختلف ارسال می‌کنید و یا شرکتی هستید که وارد کننده محصولات مختلف خارجی به ایران می‌باشید و دنبال یک شرکت معتبر هستید که با خیال راحت کار خود را به شرکت حمل بار هوایی بسپارید و به صورت کاملا تخصصی و حرفه‌ای با بهترین خدمات و قیمت کار شما را انجام دهد. ما گروه تجاری ققنوس به شما معرفی می‌کنیم؛ خدمات حمل هوایی این شرکت را می‌توانید از کشورهای چین، هنگ کنگ، کره، سنگاپور، تایوان، ترکیه، امارات و کلیه شرکت‌های اروپایی به ایران و همچنین فرایند ترخیص کالا از فرودگاه اماخمینی، شهریار و بندرعباس استفاده کنید.

🔐 منظور از حمل و نقل هوایی چیست؟

🔑 به طور کلی حمل و نقل هوایی با استفاده از هواپیماهای مختلف مانند هواپیمای مسافربری، هواپیمای باری، هلیکوپتر و غیره کالاها و مسافران را از طریق راه‌های هوایی حمل می‌کند.

🔐 چرا حمل و نقل هوایی را انتخاب کنیم؟

🔑 اگر قصد جابه‌جایی کالایی را دارید که در کمترین زمان و امن به مقصد برسد حمل بار هوایی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

🔐 حمل و نقل هوایی به چند روش صورت میگیرد؟

🔑 حمل بار هوایی به دو روش کارگو و اکسپرس انجام می‌شود که کارگو ماهیت تجاری دارد ولی فریت بار برای بارهای شخصی انجام می‌شود.

🔐 حمل و نقل هوایی چه کاربردی دارد؟

🔑 حمل و نقل هوایی برای کالاهایی که سبک وزن، ارزشمند که بتوان در کمترین زمان و امن به مقصد مورد نظر رساند کاربرد دارد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نوشته های مرتبط

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x