لوگو-ققنوس-ترخیص

ترخیص آبگرمکن از گمرک / 0 تا 100 واردات، تعرفه گمرکی آبگرمکن

ترخیص آبگرمکن از گمرک

آبگرمکن یکی از لوازم خانگی است که همه می‌دانید که امروزه وسیله‌ای برای گرم کردن آب است و برای مصارف خانگی، استحمام و.. به کار می‌رود. بعضی آبگرمکن‌های صنعتی نیز وجود دارند که برای تولید بخار خیلی داغ استفاده می‌شوند. این وسیله نیز در مدل‌ها و اندازه‌های مختلف تولید و مورد تقاضای مردم در بازار است. بسیاری از تجار و شرکت‌ها به واردات آبگرمکن از کشورهای دیگر می‌پردازند تا با رفع کمبودهای کشور به این وسیله و تامین نیاز مردم، سودی هم کسب کنند. از این رو ترخیص آبگرمکن از گمرک یکی دیگر از خدمات ققنوس ترخیص است.

در ادامه این مطلب به توضیحات کاملی در مورد نحوه ترخیص آبگرمکن و تجارت آبگرمکن و سود آن طبق تعرفه گمرکی آبگرمکن می‌پردازیم؛ با ما همراه باشید.

آیا واردات آبگرمکن به ایران سود آور است؟

واردات و ترخیص لوازم خانگی از جمله آبگرمکن همواره یکی از تجارت‌های پرسود و پرطرفدار در بین بازرگانان بوده و هست. اکثر تجار و بازرگانان تازه کار نیز به همین دلیل در اولین فعالیت تجاری خود، واردات لوازم خانگی را انتخاب می‌کنند تا سود خوبی از تجارت خود تجربه کنند. همچنین به علت وجود تحریمات چند سال اخیر، امروزه واردات لوازم خانگی به عنوان یکی از پرسودترین تجارت‌ها شناخته می‌شود.

البته قوانین، مقررات و بخشنامه‌ها هم به دلیل تحریمات پیوسته در حال تغییر می‌باشند؛ برای همین بهتر است پیش از اقدام به تجارت و بازرگانی در حیطه واردات لوازم خانگی، بخشنامه و آیین نامه‌های جدید را مطالعه کنید. به این ترتیب در زمان ترخیص آبگرمکن از گمرک به مشکلی برنمی‌خورید و از حاشیه سودتان کم نخواهد شد. جهت اطلاع از تعرفه گمرکی آبگرمکن برای واردات و ترخیص آن، با کارشناسان ما در ققنوس ترخیص تماس بگیرید.

ترخیص آبگرمکن از گمرک / 0 تا 100 واردات، تعرفه گمرکی آبگرمکن
ترخیص آبگرمکن از گمرک

بهترین کشور جهت واردات آبگرمکن به ایران کدام است؟

واردات آبگرمکن بیشتر از کشورهای اروپایی، کانادا، آلمان و.. انجام می‌شود. ولی باید این را بدانید که برای تجارت و بازرگانی موفق همیشه باید طبق بخشنامه‌های صادره از سوی ارگان‌ها و سازمان‌های ذی ربط عمل کنید. کشورهای زیادی برای تجارت و واردات پرسود وجود دارند و شما می‌توانید یکی ازآنها را به عنوان کشور تجاری خود جهت واردات و ترخیص آبگرمکن از گمرک انتخاب کنید. اما نکته مهم در انتخاب کشور برای واردات هر کالایی، توجه به قوانین و ضوابط خاص آن کشور برای واردات و صادرات کالا است که باید درباره آن‌ها اطلاعات بروز و صحیح در دست داشته باشید.

روابط تجاری بین دو کشور هم در انتخاب کشوری به عنوان مبدا خرید کالا موثر است. مثلا چین با کشور ما روابط تجاری خوب و سختگیری‌های کمتری در مورد واردات کالا دارد. با توجه به این موضوع ممکن است واردات آبگرمکن هم از این کشور به صرفه‌تر از انتخاب کشورهای اروپایی باشد. موضوع مسافت و امکان حمل با روش‌های ارزانتر نیز در انتخاب بهترین کشور برای واردات موثر است. شما می‌توانید با در نظر گرفتن همه این عوامل، طبق تعرفه گمرکی آبگرمکن به واردات و ترخیص این کالا بپردازید.

راهنمای واردات آب‌گرم‌کن به ایران

واردات و ترخیص آبگرمکن از گمرک نیز طبق مراحل قانونی خود باید پیش برود تا بتوانید بدون هیچ دردسری آن را وارد بازار کرده و به فروش برسانید.

بازاریابی کالا

ابتدا باید کشور و بازار مقصد خود جهت خرید آبگرمکن را شناسایی کنید و مطمئن شوید که شرایط بازار داخلی برای واردات با تعرفه گمرکی آبگرمکن موردنظر جهت فروش آن مهیاست.

انتخاب فروشنده و تعیین قیمت

سپس باید یک فروشنده معتبر در کشور مقصد بیابید تا آبگرمکن موردنظرتان را با قیمت مناسب خریداری کنید. معمولا قیمت کالاهای وارداتی توسط کمیسیون نرخ‌ گذاری تعیین می‌شود و شما اجازه ورود کالاهایی با قیمت بالاتر از آن را نخواهید داشت.

صدور پیش فاکتور

همیشه هنگام واردات کالا، فروشنده باید جهت اطلاع خریدار پیش فاکتوری تهیه و ارسال نماید تا خریدار از آن طریق اطلاعات کاملی نسبت به کالا کسب کند. پیش فاکتور اطلاعاتی مانند اطلاعات فروشنده، اطلاعات خریدار، تعداد آبگرمکن خریداری شده، ارزش واحد، تعرفه گمرکی آبگرمکن، مبلغ کل و مواردی مانند این را داراست.

آماده‌سازی کالا و بسته‌ بندی

فروشنده وظیفه دارد کالا را با توجه به شرایط مورد نظر خریدار تهیه و بسته‌بندی کند. بسته‌بندی آبگرمکن باید مطابق با نوع و شرایط فروش آن در کشور مقصد باشد تا واردات و ترخیص آبگرمکن از گمرک بدون مشکل انجام شود.

دریافت گواهی بازرسی کالا

انجام این کار معمولا از سوی خریدار درخواست می‌شود تا از منطبق بودن شرایط و بسته‌بندی کالا با شرایط مورد نظر خود مطمئن شود.

عقد قرارداد حمل و بیمه

در این مرحله با توجه به نوع اینکوترمز مورد توافق برای حمل کالا، یا فروشنده باید با یک شرکت حمل کننده قرارداد ببندد و کالا را هم بیمه کند، و یا طبق شرایط معامله، مسئولیت حمل و بیمه کالا را بر عهده خریدار می‌گذارد.

ارسال کالا

در نهایت کالا باید از مبدا به مقصد ارسال گردد که این کار توسط شرکتی که با آن قرارداد حمل بسته می‌شود، صورت می‌گیرد. هزینه نهایی واردات به روش ارسال و تعرفه گمرکی آبگرمکن جهت تعیین حقوق ورودی و.. بستگی دارد.

نکته: اولین و مهمترین گام برای واردات موفق کالا بازاریابی درست و انتخاب یک استراتژی صحیح و شناسایی مناسب بازار است. اگر این مرحله، درست و با موفقیت انجام گردد، سایر مراحل واردات و ترخیص آبگرمکن از گمرک، فرآیندهای مشخص قانونی خود را دارد که می‌توان طبق آنها طی کرد.

همچنین در مورد نحوه واردات و نوع ارسال آن هم ممکن است شرایط متنوعی پیش بیاید که همیشه باید به جزئیات هزینه‌ها از قبیل هزینه حمل تا گمرک و محل ارسال، هزینه ورودی طبق تعرفه گمرکی آبگرمکن، هزینه حمل تا مقصد، بارگیری،‌ بیمه و سایر موارد توجه نمایید تا از ضررهای احتمالی یا کاهش سود جلوگیری شود.

راهنمای ترخیص آبگرمکن از گمرک

بعد از انجام مراحل واردات کالا، نوبت به ترخیص از گمرک و ورود به بازار جهت فروش است که باید مراحل زیر را طی کند:

ثبت و صدور اظهارنامه

وقتی محموله آبگرمکن به گمرک کشور وارد شد، ادامه کار را به ققنوس ترخیص بسپارید تا از طریق راهکارهای مناسب و کم هزینه، ترخیص کالای شما را انجام ‌دهیم. در ابتدای ترخیص باید اقدام به ثبت و صدور اظهارنامه کنید. اظهارنامه لیستی است که تمام اطلاعات مربوط به کالای خریداری شده و تعرفه گمرکی آبگرمکن را دارد.

تحویل اظهارنامه به مسئول ترخیص

برای ترخیص آبگرمکن از گمرک، اظهارنامه تنظیم شده را باید به مسئول ترخیص تحویل داد تا با بررسی آن، ورود به مرحله بعدی ترخیص را تایید نمایند.

 بازرسی کالا

مسئولین گمرک کالاها را از نظر قانونی یا غیرقانونی بودن بازرسی می‌کنند.

پرداخت هزینه‌ها و اخذ مجوز ترخیص

با واریز نمودن هزینه‌های لازم و حقوق ورودی طبق تعرفه گمرکی آبگرمکن در مراحل ترخیص کالا ، مجوز ترخیص صادر می‌گردد. در این مرحله همراه با ترخیص کالا مجوز انبارداری و حمل‌ونقل هم تحویل واردکننده می‌شود.

حمل کالا از گمرک به محل درخواستی مشتری

با توجه به هزینه پرداختی شما یک وسیله حمل مناسب کالایتان برای ترخیص انتخاب می‌شود. سپس با بارگیری آبگرمکن و تحویل آنها به دست شما پروسه ترخیص آبگرمکن از گمرک پایان می‌یابد.

محاسبه هزینه ترخیص

هزینه ترخیص کالاها بر حسب عوامل مختلفی و نیز با توجه به تعداد کالاهای ترخیصی تعیین می‌شود.

لیست تعرفه و هزینه های واردات آب‌گرم‌کن

اگر بخواهید حداقل هزینه و سرمایه مورد نیاز برای واردات آبگرمکن را حساب کنید، باید عوامل زیادی از جمله تعداد و حجم کالا برای واردات، روش حمل و غیره را در نظر بگیرید. از این رو نمی‌توانیم مقدار مشخصی را برای این هزینه تعیین کنیم. ولی در کل می‌توان تا حدی بر حسب تعرفه گمرکی آبگرمکن و نوع آن هزینه واردات را برآورد کرد. در اینجا هزینه‌های کلی و ثابت برای واردات لوازم خانگی از جمله آبگرمکن را برایتان آورده‌ایم:

 • هزینه خرید آبگرمکن از فروشنده یا کارخانه
 • سود بازرگانی که عبارت از مبلغی است که واردکنندگان باید در ازای ورود و ترخیص آبگرمکن از گمرک به کشور بپردازند.
 • هزینه‌های حمل‌ونقل محموله از کشور مبدأ به کشورمان که بسته به شرکت حمل‌ونقل، شیوه حمل و مسیر حمل کالا متغیر است.
 • حقوق ورودی و عوارض گمرکی با توجه به تعرفه گمرکی آبگرمکن
 • هزینه مربوط به بیمه‌نامه آبگرمکن به عنوان کالای تجاری به شرک بیمه
 • هزینه‌های تخلیه و بارگیری آبگرمکن‌های وارداتی در وسلیه حمل
 • هزینه  ثبت سفارش آبگرمکن برای واردات
 • مبالغی که باید برای دریافت مجوزهای لازم در مرحله ترخیص بپردازید
 • تسویه حساب با انباردار برای ترخیص آبگرمکن از گمرک

واردات آبگرمکن از کدام کشورها صورت میگیرد؟

یکی از مراحل بسیار مهمی که لازم است قبل از آغاز روند واردات آبگرمکن به آن به صورت ویژه توجه شود، در زمینه انتخاب کشور تولید کننده آبگرمکن است. افرادی که قصد واردات آبگرمکن به کشور را دارند لازم برای انجام این کار در رابطه با بهترین کشورهای تولید کننده آبگرمکن اطلاعات لازم را به دست آورده و با توجه به عوامل دخیل در امر واردات، یکی از بهترین گزینه های موجود را انتخاب نمایند.

انتخاب بهترین کشورهای تولید کننده آبگرمکن در سود حاصل از واردات این محصول تاثیر بالایی خواهد داشت. از جمله بهترین کشورهایی که خریداران می توانند در راستای واردات آبگرمکن به کشور به آن ها مراجعه نمایند، می توان به مواردی همچون کانادا، آلمان، کشورهای اروپایی و.. اشاره نمود. واردات آبگرمکن از هر کدام از کشورهای ذکر شده باید بر اساس بخش نامه و قوانین بین المللی صادر شده در هر دو کشور انجام شود. برای اطلاع یافتن از این قوانین می توانید به کارشناسان ما در گروه ققنوس ترخیص مراجعه کنید.

لیست مجوزات مورد نیاز جهت ترخیص آب‌گرم‌کن از گمرک

مجوزهایی که ترخیص‌کار باید برای ترخیص کالای شما یعنی آبگرمکن به عنوان یکی از لوازم خانگی، از سازمان‌های مربوطه دریافت و جمع‌آوری کند، موارد زیر است:

مجوز ارزی از دفتر لوازم خانگی و اداری برای تخصیص ارز، نیاز به شناسه کالا، دریافت مجوز استاندارد برای ترخیص آبگرمکن از گمرک هم ضروری است.

نکته: به علت تغییرات مداوم بخشنامه‌ها نمی‌توانیم جزئیات دقیق‌تری در مورد مجوزهای لازم برای واردات لوازم خانگی در این مقاله بیان کنیم. شما عزیزان برای تجارت این کالا می‌توانید با کارشناسان ققنوس ترخیص تماس بگیرید و از اطلاعات دقیق و بروز و تعرفه گمرکی آبگرمکن مطلع شوید.

ترخیص آبگرمکن از گمرک / 0 تا 100 واردات، تعرفه گمرکی آبگرمکن
تعرفه گمرکی آبگرمکن

کد تعرفه ی گمرکی آب‌گرم‌کن در ایران

تاجرانی که قصد واردات لوازم خانگی از جمله آبگرمکن به کشور را دارند، بهتر است ابتدا از تعرفه گمرکی این کالا مطلع شوند. زیرا هزینه نهایی واردات همه اقلام به این تعرفه‌ها هم بستگی دارد. نکته مهم دیگر در این مورد این است که میزان تعرفه گمرکی هر کالا با توجه به برند و کشور تولیدکننده این محصول متغیر است و در سود حاصل از تجارت شما هم موثر است.

کد تعرفه گمرکی آبگرمکن جهت ترخیص آبگرمکن از گمرک تز نوع مخزنی، برقی و …. در ردیف 8516 قرار دارد. جهت اطلاع دقیق در مورد تعرفه واردات انواع آبگرمکن، با همکاران ما در ققنوس ترخیص تماس بگیرید تا بروزترین تعرفه‌ها را به اطلاع شما برسانند.

انواع آبگرمکن وارداتی به کشور

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، آبگرمکن های گوناگونی در مدل ها، طرح ها و کارایی های مختلف تولید شده است. از جمله انواع این آبگرمکن های وارداتی به کشور می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

 • آبگرمکن های تولید کننده بخار داغ
 • آبگرمکن های مدل دیواری
 • آبگرمکن های مدل زمینی
 • آبگرمکن های مدل خورشیدی
 • آبگرمکن های مدل گازی
 • آبگرمکن های مدل نفتی
 • آبگرمکن های مدل برقی
 • آبگرمکن های مدل کویلی
 • آبگرمکن های مدل مخزنی
 • آبگرمکن های دوجداره
 • پکیج
 • و ….

مدارک لازم جهت ترخیص آبگرمکن از کشور

مهم ترین مرحله در روند واردات انواع آبگرمکن به کشور مربوط به ترخیص این نوع کالای تجاری از گمرک می باشد. ترخیص انواع آبگرمکن از گمرک به دلیل مدارک گوناگونی که نیاز دارد به مرحله ای پیچیده و دشوار تبدیل شده است، از این رو وارد کنندگان انواع آبگرمکن به کشور می توانند مرحله تهیه مدارک مورد نیاز برای ترخیص آبگرمکن از گمرک را به ترخیص کاران حرفه ای ما در گروه ققنوس ترخیص واگذار نمایند. از جمله مدارک مورد نیاز برای ترخیص انواع آبگرمکن از گمرک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کارت بازرگانی به همراه کپی آن
 • مجوز ورود انواع آبگرمکن به کشور
 • مجوز ثبت سفارش آبگرمکن در سامانه جامع امور گمرکی
 • شماره کوتاژ
 • اظهار نامه گمرکی
 • بارنامه
 • بیمه نامه
 • گواهی ترخیصیه
 • گواهی مبدا
 • قبض انبار
 • سیاهه خرید انواع آبگرمکن یا همان فاکتور
 • پیش فاکتور
 • نامه برات یا اعلامیه تامین ارز
 • فهرست عدل بندی
 • کاتالوگ محصول
 • پروانه بهره برداری شرکت وارد کننده
 • مجوزهای مورد نیاز برای ترخیص انواع آبگرمکن مانند مجوز استاندارد، مجوز صنعت، معدن، تجارت و…
 • وکالت نامه رسمی ترخیص کار
 • کارت ترخیص کاری یا حق العمل کاری
 • و …

تعرفه های گمرکی سیستم های حرارتی

با توجه به این که سیستم های حرارتی در انواع مختلفی از نظر کاربرد و مدل طراحی و تولید شده اند، در نتیجه کدهای تعرفه گمرکی گوناگونی به هر یک از آن ها اختصاص داده شده است. از جمله کدهای تعرفه گمرکی سیستم های حرارتی می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره نمود:

 • کد تعرفه گمرکی مربوط به انواع دستگاه های مبدل حرارتی در ردیف 84195000  قرار گرفته است.
 • کد تعرفه گمرک مربوط به انواع دستگاه های دوکاره آبگرمکن و همچنین آب سرد کن در ردیف 84198910 قرار گرفته است‌.
 • کد تعرفه گمرکی مربوط به انواع آبگرمکن های وارداتی به کشور در ردیف 8516 قرار جرفته است.

چرا برای واردات و ترخیص آبگرمکن از ققنوس ترخیص استفاده کنید؟

امروزه تقاضای بازرگانان و تجار برای واردات و ترخیص لوازم خانگی زیاد است. در این راستا آنها جهت تسهیل مراحل واردات و ترخیص کالایشان از شرکت‌های بازرگانی معتبر کمک می‌گیرند تا با خیال راحت به تجارت بپردازند. زیرا شرکت‌های تجاری به تمام جوانب تجارت بین‌المللی و قوانین و فوت و فن آن آشنا هستند و کار را بهتر انجام می‌دهند.

ققنوس ترخیص نیز به همین منظور ارائه تمام خدمات در زمینه ترخیص کالاها را برای شما عزیزان در نظر دارد تا با اطمینان خاطر ترخیص آبگرمکن از گمرک را به ما بسپارید. از جمله این خدمات در زمینه ترخیص لوازم خانگی عبارتند از:

ارائه مشاوره لازم در مورد معافیت گمرکی لوازم خانگی، اطلاع رسانی درباره تعرفه گمرکی آبگرمکن، شناخت بروزترین قوانین تدوین شده در مورد ترخیص کالا، اخذ مجوزهای ترخیص و واردات لوازم خانگی توسط ترخیص‌کاران ما در حداقل زمان، ترخیص آبگرمکن از انبار گمرک در وقت معین تا گرفتار جریمه دموراژ نشوید. همچنین سرعت عمل داشتن در ترخیص کالا به این دلیل بسیار مهم است که کالا سریع‌تر وارد بازار شود و با سود خوبی به فروش برسد.

جمع بندی

ققنوس ترخیص با تجربه سالها فعالیت در ترخیص کالا، از ابتدای مراحل ترخیص و اظهار کالا به گمرک تا حمل کالا و تحویل آن در مقصد مورد نظر شما همراهتان است. کارشناسان ترخیص کار ما انجام تمامی امور مربوط به واردات و ترخیص آبگرمکن از گمرک و از همه گمرکات کشور را به درستی هدایت و مدیریت می‌کنند تا متحمل ضرر و هزینه‌های ناخواسته نشوید. ضمنا هرگونه پرسش و پاسخی در مورد تعرفه گمرکی آبگرمکن یا سایر جوانب آن داشتید می‌توانید با کارشناسان ما تماس برقرار کنید.

چه مدارکی برای ترخیص آبگرمکن از گمرک لازم است؟

از جمله مدارک مورد نیاز برای ترخیص آبگرمکن از گمرک می توان به مواردی همچون کارت بازرگانی و کپی آن، اظهار نامه گمرکی، بیمه نامه، بار نامه، مجوز ورود آبگرمکن به کشور، مجوز ثبت سفارش کالا، گواهی مبداء، گواهی ترخیصیه، کاتالوگ، پیش فاکتور، مجوز استاندارد و.. اشاره کرد.

برای واردات آبگرمکن به کشور چه مراحلی باید طی شود؟

روند واردات آبگرمکن به کشور شامل مراحلی همچون ارزیابی محصول تجاری، بازاریابی کالا، انتخاب فروشنده معتبر، تهیه پیش فاکتور، آماده سازی محصول و بسته بندی، تهیه گواهی بازرسی کالا، عقد قرار داد حمل و نقل و … می باشد.

روند ترخیص آبگرمکن از گمرک چگونه است؟

از جمله مراحلی که لازم است برای ترخیص انواع آبگرمکن از گمرک طی شود می توان به مراحلی همچون ثبت سفارش کالا و دریافت اظهار نامه گمرکی، ارائه اظهار نامه به کارشناس گمرک، تعیین مسیر بازرسی کالا، انجام فرایند بازرسی، پرداخت هزینه های گمرکی و.. اشاره کرد.

کدام کشورها برای واردات آبگرمکن مناسب اند؟

از جمله کشورهای مناسب برای واردات انواع آبگرمکن ها می توان به کشور هایی همچون آلمان، کانادا، کشور های اروپایی و.. اشاره کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاه ها

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نوشته های مرتبط

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x